اینترنت سبک زندگی و همچنین عادات مردم را تغییر داده است. در درجه اول هر انسانی نیاز و آرزوی برقراری ارتباط با دیگران و تبادل اطلاعات، ایده ها، اخبار و غیره را دارد. واقعا اینترنت مرزهای بین ملت ها را پاک کرده است.

مشارکت جامعه مردم و جامعه به طور کلی انگیزه ای برای رشد شبکه رسانه های اجتماعی ایجاد کرده است. به ندرت کسی وجود دارد که در یک یا آن نوع از رسانه های اجتماعی شرکت نداشته باشد، اعم از تبادل ایمیل، استفاده از چت یا ارسال عکس و تبادل موسیقی و غیره.

با افزایش تعداد مشارکت جامعه آنلاین، شبکه رسانه های اجتماعی به یک رسانه اصلی تبدیل شده است که توسط بازاریابان مورد بررسی قرار می گیرد، که آن را موثرترین راه برای نزدیک شدن به مشتریان و شناخت مشتریان می دانند. بازاریابان دارای مزیت دوگانه در این واقعیت هستند که می توانند با کسانی که قبلاً مشتری آنها شده اند و محصولات آنها را تجربه کرده اند و همچنین با آن دسته از مشتریان احتمالی که ممکن است تمایل به خرید محصول داشته باشند یا تحت تأثیر آنها قرار گیرند، ارتباط برقرار کنند.

امکانات

رسانه های اجتماعی در مقایسه با رسانه های خبری سنتی از چند جنبه اساسی متفاوت هستند.

برخلاف رسانه‌های سنتی که در آن خوانندگان یا بینندگان شرکت‌کنندگان منفعل هستند، شبکه رسانه‌های اجتماعی مکانی است که مشتریان و همچنین مشتریان «باید» به طور فعال در آن شرکت می‌کنند و اطلاعات را مبادله می‌کنند، تجربه را به اشتراک می‌گذارند، نظرات و نظرات خود را بر اساس درک خود ارائه می‌کنند. و همچنین تجربه این بدان معناست که بازارها می توانند به صورت “زمان واقعی” با مشتری تعامل داشته باشند و از ارتباطات بهره مند شوند. سازمان در واقع می‌تواند به «گوش دادن» به مشتری و درک بیشتر درک مشتری از برند و همچنین محصول و غیره بپردازد. کانال‌های رسانه‌های اجتماعی به ایجاد نظر جمعی و ایجاد بحث‌های سالم در مورد موضوعات مرتبط کمک می‌کنند.

دومین ویژگی مهم این است که شبکه رسانه های اجتماعی در بین کانال ها و رسانه های مختلف در مقایسه با کانال های محدودی که رسانه های چاپی و خبری با آنها کار می کنند، پخش می شود. شبکه رسانه های اجتماعی با چندین ابزار از جمله صدا، تصویر، متن، پادهای صوتی و انجمن های خصوصی، تابلوهای گفتگوی عمومی، پیامک، چت، ایمیل و همچنین وبلاگ نویسی و غیره عمل می کند.

ثالثاً، شبکه رسانه‌های اجتماعی رسانه‌ای پویا و انعطاف‌پذیر است که به تغییر بین محتوا، ابزارها ادامه می‌دهد و همیشه در حال تکامل است. از آنجایی که شرکت‌کنندگان به ارائه ورودی‌ها ادامه می‌دهند و خرد جمعی گروه منجر به تغییر و به‌روزرسانی محتوا می‌شود و همچنین تقاضا برای ابزارهای بیشتر در دسترس را ایجاد می‌کند.

چهارم، شبکه های رسانه های اجتماعی خواستار مشارکت متفاوتی از سوی بازاریابان هستند. برخلاف رسانه‌های سنتی که در آن بازاریابان کمپین‌هایی را اجرا می‌کنند و تبلیغات طراحی شده توسط مشتری متمرکز بر یک مخاطب یا گروه خاص است، شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی شرکت‌کنندگان را قادر می‌سازد تا بحث را هدایت کنند و بازاریابان موظفند بیشتر گوش دادن به بحث را انجام دهند تا رهبری بحث. بازاریابان باید با کمک به ایجاد افکار عمومی و سپس هدایت غیرمستقیم آنها به سمت علاقه مندی به محصول شما، به روشی غیرمستقیم به مشتریان احتمالی نزدیک شوند.

شبکه رسانه های اجتماعی با سرعتی بسیار سریع و مطابق با ابزارهای فناوری در حال تغییر سریعتر در حال توسعه است. بازاریابان هیچ گزینه ای ندارند جز اینکه با رسانه ها هماهنگ شوند، بفهمند کارها چگونه کار می کنند و از حضور آنها مطمئن شوند. عدم حضور در شبکه های رسانه های اجتماعی در زمان کنونی گزینه ای برای شرکت های بازاریابی نیست.

بدون نظر

پاسخ دهید