نوشتن موثر برای به دست آوردن شغل/مشتری بالقوه

در دنیای رقابتی امروز، یک نوشته خوب باید خواننده را جذب کند. خواه یک پیشنهاد یا رزومه باشد، خواننده باید احساس کند که در نوشتن آن مشارکت دارد.

برای دریافت نکاتی در مورد نحوه نوشتن بهتر هنگام درخواست شغل یا کسب و کار، ادامه مطلب را بخوانید.

 

 1. با یک چیز جالب شروع کنید: در سناریوی بازار امروز که چندین رزومه پشت میز قرار دارند، چرا یک رزومه خاص نسبت به سایر رزومه‌ها انتخاب می‌شود؟ فکر کردن… به این دلیل است که رزومه دارای یک جلد نامه / یادداشت مقدماتی است که آن را قابل فروش می کند. خلاصه ای از مشخصات یک کاندیدا همیشه بهتر از یک هدف ساده بیان شده یک خطی است که صرفاً در مورد آرزوهای یک نامزد صحبت می کند و در مورد خلاصه مشخصات او نمی گوید. 

   

 2. یک تماس شخصی اضافه کنید: هنگام نوشتن برای مشتریان بالقوه برای تجارت، اطمینان حاصل کنید که محتوا مطابق با مشخصات و نیاز مشتری سفارشی شده است. این به ایجاد یک پیوند خاص با خواننده کمک می کند. 

   

 3. مثال بزنید و نه فقط صفت: یک داوطلب باید یک مثال مرتبط را برای اثبات یا توجیه صفت های موجود در رزومه ذکر کند. به عنوان مثال، اگر او در مورد قدرت خود در زمینه مدیریت تیم صحبت می کند، باید مثالی در مورد نحوه مدیریت یک تیم ذکر کند. از ارائه جزئیات در سطح خرد خودداری کنید، با این حال، در مورد دستاوردها / شناسایی ها صحبت کنید. 

   

 4. اعداد اهرمی: یک نامزد باید از دستاوردها / صفت های ذکر شده با اعداد پشتیبان تهیه کند. همین امر در مورد شرکت هایی که به دنبال کسب و کار هستند نیز صدق می کند. اعداد پایه محکمی برای ایجاد تعهد تشکیل می دهند. درصد حرکتی که نشان دهنده بهبود عملکرد یا امتیازات است همیشه توجه خوانندگان را به خود جلب می کند. 

   

 5. اجتناب از اصطلاحات تخصصی: اگر نامزدی در صنعتی کاملاً متفاوت از صنعتی که قبلاً در آن کار کرده است درخواست می دهد، باید از اصطلاحات غیرمرتبط با صنعت جدید اجتناب کند / استفاده نکند. اصطلاحات تخصصی معمولاً افراد را گیج می کنند و احتمال گم شدن پیام وجود دارد. در صورت استفاده از اصطلاحات، باید فرم بسط داده شده را نیز ذکر کرد. به عنوان مثال یک اصطلاح EMS باید در یک عبارت به عنوان “سیستم اندازه گیری کارکنان [EMS]” نوشته شود. 

   

 6. داده ها را نادرست معرفی نکنید: با صداقت بنویسید. خواه اعداد باشد یا سالها تجربه یا حجم فروش – همه حقایق بیان شده باید درست باشد. 

   

 7. مهارت های ارتباطی: مطمئن شوید که سند بدون خطا است – بدون اشتباه املایی یا گرامری. همیشه سند / پروپوزال را با مدرک بخوانید یا آن را توسط یک دوست / همکار بخوانید. 

   

 8. پیگیری: بیشتر اوقات یک نامزد رزومه یا پیشنهادی را به مشتری احتمالی ارسال می کند و پیگیری نمی کند. به یاد داشته باشید، چندین رزومه و پیشنهاد دیگر وجود دارد که پشت میز قرار دارد. یک نامزد باید اطمینان حاصل کند که یک پیگیری سریع [بخوانید “خیلی زیاد”] باید انجام شود.

بدون نظر

پاسخ دهید