فعالیت‌های توسعه کارکنان به کارکنان کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را افزایش دهند و دانش موجود خود را ارتقا دهند تا به طور مؤثرتری در موفقیت یک سازمان مشارکت کنند. آموزش ها و فعالیت های توسعه کارکنان، افراد را به منابع قابل اعتماد برای سازمان تبدیل می کند و آنها را تشویق می کند تا سطح خود را به بهترین شکل ارائه دهند. آموزش های منظم کارکنان را برای تغییرات غیرقابل پیش بینی در سیستم یا موقعیت های نامطلوب پیش بینی نشده آماده می کند.

اجازه دهید روش های مختلف توسعه کارکنان را مرور کنیم:

کمیته های مختلفی از کارکنان از ژانرها و مجموعه مهارت های مختلف تشکیل دهید. از کارمندان دعوت کنید تا بخشی از کمیته باشند تا بتوانند ایده‌ها، دانش و آموخته‌های جدید خود را مبادله کنند. چنین کمیته‌هایی به کارمندان کمک می‌کنند تا یخ بین خود را بشکنند و به هم نزدیک‌تر شوند. به اشتراک گذاری اطلاعات یکی از بهترین راه ها برای کسب مهارت ها و دانش جدید است. اجازه دهید کارمندان از یکدیگر بیاموزند. قدردانی کنید اگر کسی ایده یا مفهوم جدید درخشان و غیره دارد.

کارکنان را به شرکت در کنفرانس ها و سمینارها در راستای موقعیت و مجموعه مهارت های خود تشویق کنید . اجازه ندهید در آموزش هایی شرکت کنند که با مشخصات شغلی و سازمان آنها ارتباطی ندارد. از آنها بخواهید که یک بارگیری مختصر از کنفرانسی که قبلاً در آن شرکت کرده بودند را برای همکاران خود نیز ارائه دهند. اگر دیگران نیز از دانش شما بهره مند شوند، ضرری ندارد. کارمندان همچنین می توانند مطالبی را که در کنفرانس یا سمینار آموخته اند به طور مختصر ارائه دهند.

کارمندان در حین کار، چیزهای جدید زیادی یاد می گیرند. یادداشت های رویدادهای مهم را بنویسید و با سایر کارمندان مرتبط به اشتراک بگذارید . هر اتفاقی را که در آن یک کارمند هوش فوق العاده ای از خود نشان می دهد، از ایده های نوآورانه خود استفاده می کند و از مهارت های خود برای یافتن راه حلی برای هر مشکلی استفاده می کند، انتخاب کنید. به عنوان مثال، شکایت هر مشتری توسط یک کارمند به خوبی رسیدگی شد. یک یادداشت حادثه مهم تهیه کنید و با همکاران خود به اشتراک بگذارید. اگر مشکلی به خوبی حل نشد، همان را نیز برجسته کنید. یادداشت مفصلی بنویسید که همه مهارت ها و آموخته های جدید به عملکرد بهتر کارمند کمک می کند.

سفرهای میدانی نیز به رشد کارکنان کمک می کند. کارکنان را برای بازدید از مشتری، بازدید از کارخانه، بازدید از سایت و غیره بیرون ببرید. یک مدیر تیم هر چند وقت یکبار می تواند اعضای تیم خود را برای ملاقات با مشتریان ببرد تا آنها به نتایج مطلوب دست یابند. بازدید از محل یا بازدید از کارخانه به کارمند کمک می کند تا درک بهتری از مسئولیت های شغلی و کار روزانه خود داشته باشد.

متخصصان منابع انسانی باید دستورالعمل ها، دستورالعمل ها، چک لیست ها، سیاست های سازمان را برای کارمند ارائه دهند تا بداند قرار است در سازمان چه کاری انجام دهد . حوزه های مسئولیت کلیدی کارکنان را مطابق با صلاحیت تحصیلی، زمینه های مورد علاقه، تخصص و پیشینه آنها طراحی کنید.

کارمندان همچنین می توانند مسئولیت های اضافی را توسط مدیران تیم خود در نظر بگیرند . آنها را در قبال تیم خود پاسخگو کنید. هر کارمندی به دنبال چالش های اضافی در سازمان است. هنگامی که یک کارمند توانایی های خود را در یک ژانر خاص ثابت کرد، برخی وظایف اضافی را به او محول کنید.

چرخش شغلی همچنین به کارمند کمک می کند تا مهارت های خود را توسعه دهد و ارتقا دهد . می‌توان از کارمندان درخواست کرد که در ژانرها و بخش‌های مختلف به‌طور موقت مشارکت کنند.

اگر کارمند شما می‌خواهد مهارت‌های بیشتری بیاموزد، از او بخواهید که از همکارانش پیروی کند و از استعداد و راهنمایی او بهره ببرد. به چنین فرآیندی سایه کاری نیز گفته می شود که در آن یک کارمند کمک زیادی به یک شغل نمی کند اما به طور قابل توجهی از همکاران خود یاد می گیرد.

از کارمندان بخواهید که به صورت تیمی کار کنند . هر فردی حوزه تخصصی خود را دارد. اجازه دهید کارمندان از دانش و تجربه یکدیگر بهره ببرند. به کارکنان انگیزه دهید تا به یکدیگر کمک کنند تا مهارت های جدید را بیاموزند.

متخصصان منابع انسانی یا مدیران تیم می توانند مطالب مهم مطالعاتی، گزارش ها، مقالات، مجلات را به عنوان هشدارهای یادگیری پخش کنند.

فرصت های یادگیری کافی را به کارمندان بدهید . از آنها بخواهید کارهایی را انجام دهند که قبلا هرگز انجام نداده اند. آنها قطعاً برمی‌گردند و قبل از اینکه بالاخره چالش را بپذیرند، تکالیف خود را انجام می‌دهند.

سرپرستان باید به عنوان مربی برای اعضای تیم خود عمل کنند. در کنار آنها باشید و به رشد حرفه ای آنها کمک کنید.

انگیزه کارمندان برای ثبت نام در دوره های مختلف آنلاین، برنامه های آموزش از راه دور که به آنها در حرفه حرفه ای کمک می کند.

ارزیابی عملکرد نیز به توسعه کارکنان کمک می کند . بر اساس ارزیابی 360 درجه، مدیران، سرپرستان عملکرد اعضای تیم خود را ارزیابی می کنند و بازخوردهای لازم را به آنها می دهند. نتایج یک ارزیابی به یک کارمند کمک می کند تا از کاستی های خود آگاه شود و چگونه می تواند روی آن کار کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =