چگونه بهترین تیم خود را بسازید

گروهی از افراد که برای یک هدف مشترک با هم کار می کنند یک تیم را تشکیل می دهند. تیم ها معمولا برای انجام کارهای پیچیده و دشوار تشکیل می شوند. همه افراد در یک پلت فرم مشترک گرد هم می آیند و برای رسیدن به هدف تعیین شده سخت تلاش می کنند. وقتی افراد به عنوان یک واحد واحد در جهت یک هدف از پیش تعریف شده مشترک کار کنند، یک تیم تشکیل می شود.

همه تیم ها نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند . عملکرد یک تیم به اعضای تیم آن بستگی دارد. افراد باید با دقت زیادی انتخاب شوند تا یک تیم با عملکرد بالا تشکیل شود.

اجازه دهید نکات مهمی را که در ساختن یک تیم باید در نظر داشته باشید را مرور کنیم:

 

 • اعضای تیم ترجیحاً باید سلیقه، علایق، علایق، نیازها و نگرش مشابه داشته باشند. مشاهده شده است که افراد با طعم مشابه در مقایسه با سایرین با علایق متفاوت به راحتی با یکدیگر ژل می کنند. افراد باید از پیشینه های مشابه باشند و از شکاف بیش از حد باید اجتناب شود . اعضای تیم باید با در نظر گرفتن علایق و تخصص آنها انتخاب شوند. فقط به خاطر آن تیم تشکیل ندهید. فردی که دارای ذهنی فنی است، همیشه در یک تیم از متخصصان بازاریابی در حالت سردرگمی خواهد بود. 

   

 • همیشه اعضای تیم را به خوبی درک کنید . هیچ فردی شبیه هم نیست ممکن است فردی سخنران بسیار خوبی باشد اما ممکن است در نوشتن نامه ها یا ارتباطات کتبی ضعیف باشد. یک فرد می تواند در ارائه ها عالی باشد اما ممکن است هنر ارائه یک ارائه چشمگیر را نداشته باشد. شناخت خوب افراد بسیار مهم است و باید بر حسب علاقه و با توجه به صلاحیت و تخصص افراد، مسئولیت هایی به آنها محول شود. فردی که مهارت‌های بازاریابی عالی دارد، هرگز یک شغل میز را جالب نمی‌بیند و بهترین کار او هرگز به دست نمی‌آید. هرگز کسی را مجبور نکنید که عضو هیچ تیمی باشد. افراد باید به تنهایی شرکت کنند. 

   

 • هدف یا هدف تیم باید به وضوح تعریف شود . هدف تیم باید با هر یک از اعضای تیم به اشتراک گذاشته شود و آنها باید مشخص کنند که از آنها چه انتظاری می رود. هدف از تشکیل تیم باید برای اعضای تیم کاملاً روشن باشد. آنها باید بدانند که باید روی چه چیزی کار کنند تا بتوانند بهترین عملکرد خود را ارائه دهند. 

   

 • ارتباط موثر بین اعضای تیم خود را ارتقا دهید . با اعضا در یک پلت فرم باز ارتباط برقرار کنید و اعضای تیم را تشویق کنید تا فعالانه در بحث ها شرکت کنند. یک اتاق جلسه یا یک اتاق کنفرانس را برای بحث در مورد موضوعات مختلف با دعوت از همه اعضا ترجیح دهید. همیشه بهتر است ارتباط از طریق ایمیل با همه اعضای تیم در حلقه باشد تا هیچ یک احساس غفلت یا کنار گذاشته شدن نکنند. 

   

 • از درگیری بپرهیزید . اجازه ندهید منفی در تیم شما رخنه کند. افراد با نگرش مثبت را انتخاب کنید. باید از دعوا بر سر مسائل کوچک پرهیز کرد و کمی سازگارتر بود. همه چیز نمی تواند دقیقاً همان طور باشد که شما می خواهید. اعضای تیم باید برای انتقاد یا مسخره کردن اعضای تیم خود بی انگیزه باشند. 

   

 • فعالیت ها و رویدادهای مختلف باید در درون تیم ها تبلیغ شود . اگر اعضای تیم برای یک فیلم یا ناهار بیرون بروند، کار هرگز آسیب نخواهد دید. در عوض پیوند بین اعضای تیم را تقویت می کند. افراد از این طریق به یکدیگر نزدیک می شوند و از دعوای بین خود اجتناب می کنند. مردم یکدیگر را بهتر می شناسند. همیشه به یاد داشته باشید که با یک لبخند گرم به اعضای تیم خود سلام کنید. 

   

 • یک رهبر باید با دقت تعیین شود . یک رهبر باید به گونه ای باشد که همه برای مشاوره و راهنمایی به او نگاه کنند. کسی را فقط به این دلیل که دوستش دارید انتخاب نکنید، در عوض سیستم رای گیری را ترجیح دهید. مورد علاقه ترین نامزد در میان گروه بهترین انتخاب برای یک رهبر است. رهبر تیم باید بهترین ها را از اعضای تیم خود استخراج کند و با همه برابر باشد. او باید باهوش و کمی با درایت باشد. او باید هر از گاهی به افراد انگیزه دهد و بی طرف باشد. هرگز هیچ یک از اعضای تیم خود را شرمنده نکنید. 

   

 • گرفتن بازخورد از تک تک افراد مهم است. عملکرد تیم و اعضای تیم خود را به صورت ماهانه بررسی کنید. با تک تک اعضا بنشینید تا بفهمید آیا از کارش لذت می برد یا نه. چرخش شغلی گزینه خوبی برای کاهش یکنواختی است. رقابت سالم را بین اعضای تیم ترویج دهید. اگر او کار بزرگی انجام داده است قدردانی کنید. به او پاداش مناسب بدهید. 

   

 • نظم و انضباط باید در تمام سطوح در تیم برای حداکثر بازده حفظ شود . اعضای تیم باید به موقع به جلسات و بحث برسند. فرد باید از نگرش معمولی یا آرام خودداری کند. در صورت پرس و جو و سردرگمی، رهبران تیم باید به راحتی در دسترس تیم باشند. 

بدون نظر

پاسخ دهید