برای درک معنای مدیریت سرمایه انسانی، اجازه دهید ابتدا معنای “سرمایه” را دریابیم.

کلمه “سرمایه” مخفف چیست؟

سرمایه به کالاهای بادوام از قبل تولید شده اشاره دارد که بیشتر به تولید کالاها و خدمات کمک می کند. به عبارت ساده تر، سرمایه به هر کالا/خدمت تولید شده ای اطلاق می شود که فرد/سازمان را قادر می سازد خروجی با کیفیت بالا ارائه دهد. سرمایه به عنوان یک کاتالیزور برای افزایش بهره وری در سازمان ها عمل می کند.

سرمایه انسانی چیست؟

کارکنان رکن حیات یک سازمان هستند . اگر کارمند نباشد سازمان نمی تواند دوام بیاورد. سازمان با کمک افرادی اداره می شود که به شیوه خود در موفقیت و بهره وری آن سهیم هستند. کارمندان حداکثر بخشی از روز خود را در ادارات می گذرانند و برای رسیدن به اهداف و مقاصد سازمان سخت تلاش می کنند. کارکنان باید هر از گاهی انگیزه داشته باشند تا حس دلبستگی به سازمان خود را ایجاد کنند و همچنین بهترین عملکرد خود را ارائه دهند.

هر کارمند در دوره تصدی خود مجموعه ای از مهارت ها را از طریق تجربه، قرار گرفتن در معرض، آموزش ها و غیره به دست می آورد که در نهایت بهره وری او را افزایش می دهد و در نهایت به نفع سازمان است. دانش و تخصص که کارکنان در زمان معین برای افزایش بیشتر بهره وری سازمان ها توسعه می دهند به سرمایه انسانی اشاره دارد. هر کارمند حداکثر تلاش خود را می کند تا مهارت های خود را در طول دوره کاری خود در سازمان تقویت کند. سرمایه انسانی به عنوان مجموعه ای از مهارت ها، ویژگی ها، دانش، تخصص کارکنان تعریف می شود که نقش مهمی در افزایش بهره وری سازمان ایفا می کند.

هر سازمانی پول و منابع خود را برای آموزش کارکنان جدید سرمایه گذاری می کند. کارمندان به نوبه خود سخت کار می کنند، دانش موجود خود را ارتقا می دهند و به روش خود در افزایش بهره وری سازمان خود مشارکت می کنند.

کلمه “سرمایه انسانی” توسط AW Lewis در “توسعه اقتصادی با منابع نامحدود نیروی کار” معرفی شد.

سرمایه انسانی نقش اساسی در افزایش بهره وری و بازده یک سازمان دارد.

مدیریت سرمایه انسانی چیست؟

مدیریت سرمایه انسانی به مدیریت کارکنان یک سازمان برای کمک به بهره وری کلی سازمان اشاره دارد. در زبان عامیانه، نیروی کار مدیریت یک سازمان به مدیریت سرمایه انسانی اشاره دارد.

مدیریت سرمایه انسانی به عنوان فرآیند جذب، آموزش، مدیریت، حفظ کارکنان برای مشارکت موثر در فرآیندهای سازمان تعریف می شود.

به عبارت ساده تر، ارتقاء مهارت های موجود یک کارمند و استخراج بهترین ها از او به مدیریت سرمایه انسانی اشاره دارد.

مدیریت سرمایه انسانی بیشتر به نحوه رفتار سازمان ها با کارکنان خود مربوط می شود؟ با کارمندان خود به عنوان یک کارگر صرف رفتار نکنید . مدیریت ارشد باید از رشد و توسعه به موقع هر فرد درگیر اطمینان حاصل کند تا بتواند در مواقع لزوم به طور موثر کمک کند.

هدف اصلی هر سازمانی باید آموزش کارکنانش باشد تا بعداً به منابع کارآمد تبدیل شوند. در مدیریت سرمایه انسانی، سازمان ها با کارکنان خود به عنوان منابع مهمی برخورد می کنند که در بهره وری سازمان نقش اساسی دارند.

توسعه و مدیریت افراد در راستای مسئولیت‌های کلیدی آنها نه تنها آنها را به منبعی ضروری در آینده تبدیل می‌کند، بلکه مشارکت صددرصدی آنها را در سازمان تضمین می‌کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =