بازارهای امروزی بسیار رقابتی هستند. مشتریان هرگز آن را بهتر از این نداشته اند. اکنون آنها انتخاب های نامحدودی دارند. همه محصولاتی که در بازار هستند از نظر کیفیت، عملکرد و ویژگی و غیره برتر هستند. انتخاب خرید هر برند خاص از محصول به تنهایی برای مشتریان بسیار دشوار است. اغلب اوقات فرآیند فروش یا تعامل با فروشنده و رویکرد فروش، معامله را قطعی می کند. زمان مشتری بسیار ارزشمند است. آن‌ها به‌جای وقت گذاشتن برای یافتن اطلاعات درباره یک محصول، تولیدکنندگان مختلف و غیره، مشارکت در حوزه کسب‌وکار خود را مفید می‌دانند. این جایی است که رویکرد فروش مشاوره‌ای بهترین کار را دارد.

فروش مشاوره ای رویکردی است که در آن فروشنده با کسب و کار مشتری درگیر می شود، همه فرآیندهای تجاری مشتری را می فهمد، نیازها، کاستی ها و مشکلات خاص آنها را شناسایی می کند و راه حل هایی را طراحی می کند که محصول یا خدمات او درگیر آن است. است. بنابراین فروشنده یا شرکت فروشنده به جای اینکه فقط یک محصول یا خدمات را بفروشد، راه حلی را به مشتری ارائه می دهد تا بتواند از آن استفاده کند.

فروش مشورتی در زمان های اخیر جایگاه خود را به دست آورده است و تقریباً همه صنایع این رویکرد فروش محصولات و خدمات خود را اقتباس کرده اند. فروش مشاوره ای مفاهیم تعامل با مشتری، ارتباط با مشتری و رضایت مشتری را به مشارکت با مشتری بیشتر کرده است.

در بازار بسیار رقابتی، فروش یک چالش است. فروشندگان باید در رویکرد خود برای ایجاد سرنخ های فروش و مدیریت فرآیند فروش خلاق و روشمند باشند. انطباق یک رویکرد مشاوره ای برای فروش مستلزم انجام تکالیف و نظم کاری زیادی است که باید به عنوان بخشی از روال روزانه یاد گرفته شود.

از هر فروشنده بازیگر ستاره ای بپرسید، او به شما خواهد گفت که راز موفقیت او در انجام دقیق تکالیفش نهفته است. لازم نیست یک فروشنده تمام هفت روز هفته در میدان باشد و تماس های سرد برقرار کند. در عوض، آنچه اهمیت دارد کیفیت کاری است که او انجام می دهد تا مشتری را واجد شرایط کند، همه چیز را در مورد مشتری بشناسد و یک استراتژی برای نزدیک شدن به تجارت مشتری تهیه کند که به او کمک کند عملکرد مؤثری داشته باشد. یک برنامه یا استراتژی خوب آماده شده را می توان به طور موثر اجرا کرد و تلاش مثمر ثمر خواهد بود.

قبل از اینکه شخص به شیوه مشاوره ای فروش دست بزند، باید آمادگی کافی برای اطمینان از اینکه خود کاملاً به دانش عمیق محصول و همچنین مشتری هدف و تجارتش مجهز است، انجام شود.

دانش محصول یکی از عوامل کلیدی است که برای یک فروشنده مشاور بسیار ضروری است. وقتی از دانش محصول صحبت می کنیم، فقط به اطلاعات عمومی در مورد محصول، ویژگی های آن و سایر جزئیات محصول و غیره اشاره نمی کنیم. دانش محصول، موارد استفاده، منشاء آن و همچنین روندهای آینده باید مورد مطالعه قرار گیرد. عمیق. فروشنده باید از نظر محصولی که می فروشد به خوبی مدیر محصول باشد. تنها در این صورت است که می تواند از محصول به عنوان راه حل استفاده کند. فروشندگانی را در نظر بگیرید که برای ارائه دهندگان خدمات زنجیره تامین و اپراتورهای تدارکات کار می کنند. ارائه دهندگان خدمات لجستیک شخص ثالث مجموعه ای از محصولات و خدمات را به عنوان بخشی از راه حل زنجیره تامین یکپارچه ارائه می دهند. آنها می توانند یک راه حل کامل از جمله مدیریت موجودی، انبارداری، حمل و نقل، حمل و نقل و مدیریت حمل و نقل را به عنوان بخشی از یک راه حل برای هر مشتری ارائه دهند. در این زمینه تنها رویکردی که کار می کند، حالت مشاوره ای طراحی یک راه حل زنجیره تامین برای رسیدگی به نیاز مشتری خواهد بود. یک فروشنده در این شرایط باید همه چیز را در مورد انبارداری و عملیات در انبار و همچنین در مورد مدیریت موجودی، سیستم های مدیریت موجودی و مدیریت سفارش و غیره بداند. مگر اینکه و تا زمانی که با جزئیات محصول اشراف نداشته باشد، در موقعیتی نخواهد بود که حتی در سطح اول گفتگو با مشتری تعامل داشته باشد. در این مورد، فروشندگان نه تنها در مورد انبارداری، بلکه در مورد حمل و نقل و همچنین سایر محصولاتی که قرار است بخشی از راه حل کلی باشند، آشنا شوند. اگرچه طراحی راه حل توسط یک تیم طراحی متشکل از تیم متخصص محصول انجام می شود، اما این فروشنده است که تیم را رهبری می کند و با مشتری درگیر می شود.

مدیران فروش چندین هفته از کار خود خارج می شوند و زمانی را صرف بازدید از پروژه های در دست اجرا خود می کنند و طناب عملیات را یاد می گیرند. این دانش آنها را افزایش می دهد و آنها را مجهز می کند تا در بحث فروش خود مؤثرتر باشند. فروشنده ای که می داند چه می گوید می تواند به راحتی مشتری را با خود همراه کند. بنابراین، برای آن دسته از مدیران مشتاق بازاریابی و فروش ضروری است که نگرش درستی داشته باشند و روی آماده سازی خود با دانش درست محصول سرمایه گذاری کنند تا بتوانند به طور مؤثر بفروشند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =