یکی از مهمترین عواملی که ابعاد هر کسب و کاری را تغییر داده است، فناوری است. سیستم ها، اتصالات و بی رویه امکاناتی که با اینترنت و ارتباطات وجود دارد، توسط سازمان ها برای ساختن امپراتوری های جهانی خود ، بلکه ایجاد راه های معنادار جدید برای تعامل با مشتریان و ارائه ارزش و عملکرد برتر برای آنها مورد استفاده قرار گرفته است.

سازمان‌هایی که در حوزه انتخابی خود رهبر هستند، از بقیه جدا می‌مانند و درک اینکه چه چیزی آنها را متمایز می‌کند، به ما سرنخی برای درک چگونگی ایجاد و هدف برای رهبری می‌دهد. اول از همه خواهید دید که این سازمان ها کاملا متعهد و متمرکز بر ارائه خدمات بی عیب، کارآمد و بدون دردسر به مشتریان خود هستند. ثانیاً آنها راه‌ها و ابزارهایی را برای بهبود مستمر عملیات و کارایی کسب‌وکار خود پیدا می‌کنند تا هزینه‌ها را کاهش دهند و در عین حال در تلاش برای نوآوری داخلی و انتقال مزایا و منافع به مشتریان خود هستند. ثالثاً این سازمانها از فناوری برای پیشبرد هر دو دستور کار فوق استفاده می کنند.

شرکت کارت اعتباری خود، شرکت کرایه اتومبیل یا شرکت هواپیمایی که اغلب با آن پرواز می کنید یا حتی هتل های زنجیره ای که در طول سفر از آنها حمایت می کنید را در نظر بگیرید. شما باید زمان و تلاش خود را صرف کنید تا اطلاعات شخصی خود را فقط یک بار در پایگاه داده آنها پر کنید و آنها اطمینان حاصل کنند که شما را بهتر می شناسند، نیازهای شما را درک می کنند، به نیازهای شما توجه می کنند و مطمئن می شوند که شما لذت و دردسر خواهید داشت. معامله یا خدمات رایگان با آنها.

هر زمان که بخواهید یک ماشین اجاره کنید، فقط چند دقیقه طول می کشد تا از طریق سیستم هرتز درخواست خود را ارائه دهید. از دیدن اینکه آنها ترجیح شما را می دانند و مطمئن می شوند که ماشین مناسب در شهر مورد نظر شما در دسترس شما قرار می گیرد، شگفت زده خواهید شد. سیستم رزرو هتل شما تضمین می‌کند که به مسئول خدمات مشتریان آنها در فرودگاه اطلاعات شما داده می‌شود و تدارکات و سایر ترتیبات در فرودگاه را تسهیل می‌کند و شما را آزاد می‌گذارد تا لذت ببرید و احساس خوبی داشته باشید.

آیا نمی دانید چگونه است که خدمات مشتری هتل و کرایه ماشین همه جزئیات را در مورد شما دریافت کرده است؟ به لطف تکنولوژی این سازمان ها از سیستم هایی برای هدایت فرآیندهای خود استفاده می کنند. آنها از آخرین فناوری استفاده می کنند که به موجب آن اسکنرهای دستی، موبایل و سایر دستگاه های این چنینی به مدیران خدمات مشتریان اجازه می دهد تا با جزئیات مهمانان خود آشنا شوند، نیازها را بدانند و به وظایفی که باید انجام دهند هدایت می شوند. تمام اطلاعات و اقدامات به صورت یکپارچه و آنی از طریق فناوری و سیستم ها اتفاق می افتد.

هنگامی که کامیون یک تامین کننده از انبار خارج می شود تا به وال مارت برسد، ناظر انبار در فروشگاه از قبل از تمام جزئیات موجودی های موجود در کامیون با جزئیات تا آخرین تکه پیراهن، رنگ، مدل، و … مطلع است. اندازه شامل طرح کانتینرسازی کامیون است و می داند که آن پیراهن خاص در کجا در کدام جعبه ذخیره شده است.

هنگامی که سعی می‌کنید به دنبال کالایی در فروشگاه اینترنتی Home Depot بگردید، سیستم از شما خواسته می‌شود که تعداد کمی از جایگزین‌ها و مارک‌هایی را که می‌توانند مورد علاقه شما باشند، مشاهده کنید. سیستم همچنین مواردی را که ممکن است بخواهید بخرید اما فراموش کرده اید را انتخاب می کند و این کار بر اساس سابقه خرید قبلی شما که توسط سیستم ثبت و تجزیه و تحلیل می شود انجام می شود. جای تعجب نیست که مردم عاشق سفارش آنلاین با Home Depot هستند.

چرا مردم عاشق خرید کتاب و موسیقی و غیره از آمازون هستند، زیرا آمازون به طور مداوم سرمایه گذاری می کند تا با سلیقه، ترجیحات شما آشنا شود و ارزش بیشتری را برای کمک به بهبود جستجوی شما، با پیشنهاد کتاب بر اساس علایق شما، با ارائه پیش نمایش کتاب به شما ارائه دهد. به شما این امکان را می دهد که نظرات خود را بنویسید و غیره. آنها از سیستم ها و فناوری استفاده می کنند تا مرور و خرید آنلاین شما را معنادارتر و ارزشمندتر کنند. آنها به طور مداوم ویژگی‌ها و قابلیت‌های سیستم خود را بهبود می‌بخشند تا تجربه غنی‌تر و ارزشمندتری به شما بدهند، زمان شما را برای جستجو یا نیاز به وارد کردن جزئیات زیادی کاهش دهند و غیره. عادت داشتید فقط با آنها خرید کنید زیرا احساس می کنید که سیستم را می شناسید، آمازون و سیستم آنها شما و نیازهای شما را می شناسند و یک سیستم بی دردسر و کارآمد برای مقابله با آن است. کسانی هستند که به طور منظم برای بررسی نسخه های جدید و خواندن یا نوشتن نظرات وارد سیستم می شوند و به سیستم آمازون معتاد می شوند.

عامل تمایز در تمام موارد فوق، فناوری است. سازمان‌هایی که در زمینه انتخابی خود پیشرو هستند، پتانسیل‌هایی را که با فناوری اطلاعات وجود دارد، رها کرده‌اند و کل مدل کسب‌وکار خود را با استفاده از فناوری به عنوان محرک ساخته‌اند.

بدون نظر

پاسخ دهید