آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی باعث می شود رهبران بازار در بازار عملکرد خوبی داشته باشند و همچنین موقعیت رهبری را حفظ کنند؟ خوب، پاسخ در توانایی آنها برای انتخاب ارزش پیشنهادی مناسب بازاریابی و ایجاد کل مدل کسب و کار و همچنین عملیاتی با هدف ارائه اهداف ذکر شده نهفته است. چنین طرحی مستلزم برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت، سرمایه گذاری و همچنین توانایی حفظ و ادامه دستیابی به تعالی عملیاتی است.

اگر سازمانی اجازه دهد بگوییم که یک شرکت هواپیمایی متعهد به خدمات مشتری است و قول بررسی سریع و بدون دردسر را می دهد، باید یک مدل عملیاتی داشته باشد که بتواند این امر را محقق کند. کل فرآیند عملیاتی، سیستم مدیریت و همچنین سیستم های فناوری اطلاعات باید برای تحقق وعده ها تجهیز و آماده شوند. شرکت هواپیمایی باید روی سیستم‌ها و راه‌حل‌های فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری کند که بتواند فرآیند ورود را به طور موثر با حداقل زمان پردازش مدیریت کند. فرآیندهای عملیاتی زمینی باید با سیستم ها و کارکنان آموزش دیده و بازآموزی در اجرای کارآمد فرآیندها ساده شود. بدون سرمایه گذاری روی سیستم ها، فرآیندها و افراد، شرکت هواپیمایی نمی تواند ارزش وعده داده شده خود را به مشتری برساند.

هنگامی که نوبت به مهندسی مجدد کل مدل و فرآیندهای سازمانی می‌رسد تا با ارائه آن به مشتریان مطابقت داشته باشد، جنرال الکتریک به عنوان یک نمونه جدا می‌ماند. در زمانی که کانال فروش کالاهای سفید مستلزم نگهداری موجودی توسط سهامداران و دلالان بود و نمایندگان فروش عادت داشتند که فروشندگان را به خرید بیشتر و سهام به منظور نشان دادن صورتحساب بیشتر از سوی سازمان تحت فشار قرار دهند، جنرال الکتریک تصمیم گرفت تا روی این موضوع کار کند. یک مدل کسب و کار انقلابی با درک این واقعیت که نگهداری موجودی در سطح نمایندگی ها به حاشیه سود سالم برای فروشنده و در نتیجه کاهش تقاضا از جنرال الکتریک کمک نمی کند، و همچنین این واقعیت که صورتحساب به فروشنده واقعاً به معنای فروش محصول به فروشنده نیست. مشتری و جنگ قیمت در بازار، جنرال الکتریک تصمیم گرفت کل مدل زنجیره تامین را دوباره تعریف کند.

جنرال الکتریک با استفاده از فناوری برای هدایت فرآیندی یکپارچه که دید در هر نقطه از فعالیت را فراهم می‌کرد، یک سیستم اتصال مستقیم به نمایندگی‌های خود ارائه کرد که به موجب آن آنها می‌توانستند از مفهوم موجودی مجازی استفاده کنند و سفارش‌های آنلاین را به صورت 24 ساعته و در 365 روز رزرو کنند. موجودی ها در انتهای خود. این سیستم همچنین به نمایندگی‌ها امکان می‌دهد تا تأیید سفارش، تخفیف واقعی و همچنین زمان‌بندی تحویل و غیره را دریافت کنند. علاوه بر این، جنرال الکتریک با شرکت تامین مالی تابعه خود به منظور ارائه اعتبار 90 روزه به نمایندگی‌ها در ازای تعهد قاطع، مرتبط شد. در مورد پرداخت های نمایندگی ها در سررسید و همچنین تعهد به استفاده از محصولات جنرال الکتریک برای کمک به حداقل 50٪ از گردش مالی فروشنده. این همه چیز نبود، جنرال الکتریک همچنین سیستم‌هایی را برای پیش‌بینی، برنامه‌ریزی مواد، تدارکات و همچنین زمان‌بندی تولید و تحویل بر اساس سفارش آنلاین مشتری و مرتبط با آن، مهندسی و پیاده‌سازی کرد. به این ترتیب جنرال الکتریک توانست نگهداری موجودی خود و همچنین هزینه های نیروی انسانی را تا حد زیادی کاهش دهد و در عین حال کارایی خدمات را افزایش دهد و همچنین ارزش پیشنهادی بهتری برای فروشنده داشته باشد که به او کمک می کند تا هزینه های خود را نیز کاهش دهد.

برای ارائه ارزش پیشنهادی جدید و ایجاد اتفاقات، جنرال الکتریک مجبور شد مدل عملیاتی، فرآیندهای کسب و کار، سیستم های فناوری اطلاعات و مدیریت خود را تغییر دهد و همچنین سیستم های مدیریت کیفیت را به عنوان اصول راهنما معرفی کند و فرهنگی را در سراسر سازمان ایجاد کند که برای دستیابی به اهدافش مفید باشد. . رهبری برند به طور خودکار دنبال شد.

بدون نظر

پاسخ دهید