اندازه گیری اثربخشی تبلیغات

« وقتی کودک برگه‌های امتحانی را می‌نویسد، باید ببیند نتیجه چه می‌شود، تا بداند کجا اشتباه می‌کند و کجا باید بیشتر حضور داشته باشد. این به او کمک می کند در آینده بهتر کار کند .»

دقیقا در مورد تبلیغات همینطور است. اگر اثربخشی تبلیغات سنجیده نشود، کار کامل نیست. این تنها راه برای اطلاع از نحوه عملکرد تبلیغات، رسیدن به اهداف و رسیدن به هدف است.

به هیچ وجه نمی توان اثربخشی تبلیغات را به طور دقیق اندازه گیری کرد زیرا عوامل زیادی مانند ایجاد تصویر برند، افزایش فروش، آگاه نگه داشتن مردم در مورد محصول، معرفی محصول جدید و غیره وجود دارد که بر اثربخشی یک تبلیغ تأثیر می گذارد.

همه ما می دانیم که برخی از شرکت ها هستند که در سطح بسیار پایین تبلیغ می کنند، اما هنوز محصولات آنها پرفروش است و برخی از شرکت ها در تبلیغات بسیار سنگین افراط می کنند اما نتایج مطلوبی کسب نمی کنند. اما برخی از ابزارهای سنتی و مدرن برای اندازه‌گیری بیشتر اثربخشی تبلیغات وجود دارد که از طریق آنها تبلیغ‌کننده می‌تواند یا ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد تبلیغات و محصول خود در بازار به دست آورد. به گفته فیلیپ کاتلر و آرمسترانگ، استاد بازاریابی، دو حوزه محبوب وجود دارد که برای آگاهی از اثربخشی تبلیغات باید اندازه گیری شود و آنها عبارتند از:

  • اثر ارتباطی
  • اثر فروش

تحقیقات اثر ارتباطی شامل سه نوع تحقیق است:

  1. روش رتبه‌بندی مستقیم – در اینجا مستقیماً از مشتریان خواسته می‌شود که به آگهی امتیاز دهند و سپس این رتبه‌بندی محاسبه می‌شود.
  2. تست نمونه کارها – در اینجا مشتریان تبلیغات را می بینند و با دقت به تبلیغات و تمام محتوای تبلیغات گوش می دهند و سپس از آنها خواسته می شود که آگهی و مطالب را به خاطر بیاورند. سپس محاسبات با کمک این داده ها انجام می شود.
  3. تست های آزمایشگاهی – در اینجا دستگاه اندازه گیری ضربان قلب، فشار خون، تعریق و غیره بر روی مشتری پس از تماشای آگهی برای اطلاع از واکنش های فیزیولوژیکی بدن استفاده می شود.

تحقیقات اثر فروش کاملاً به فروش شرکت بستگی دارد. فروش از زمان به زمان متفاوت است. عواملی مانند در دسترس بودن محصول، قیمت محصول، محتویات محصول و گاهی اوقات رقبا بر فروش تأثیر می گذارند. بنابراین این روش نسبت به روش ارتباطی کمی دشوار است. شرکتی که تحقیقات اثر فروش را انجام می دهد معمولاً در مورد فروش محصول اذیت می شود، آنها سعی می کنند بدانند که آیا پولی که برای تبلیغات خرج می کنند کافی است یا زیاد.

همانطور که قبلاً گفته شد، اندازه‌گیری همه چیز ممکن نیست و اگر شرکت تبلیغات زیادی در رسانه‌های مختلف به طور همزمان داشته باشد، شانس آن پایین‌تر است. بنابراین پیشنهاد این است که تبلیغ‌کننده یا شرکت از روش‌های مناسب و متفاوتی که برای رسانه مورد استفاده مناسب‌تر است، استفاده کند.

  • این شرکت می تواند نظرسنجی ها و تست های تشخیص محصول را برگزار کند
  • می توان پرسشنامه یا بروشورهای بازخوردی را توزیع کرد و از مشتریان خواست تا آن را پر کنند.
  • شماره تلفن رایگان را می توان روی تبلیغات برجسته کرد تا مشتریان بتوانند تماس بگیرند.
  • نرخ پاسخ را می توان با گفتن به مشتریان که چه کاری انجام دهند افزایش داد. به عنوان مثال، برخی از تبلیغات دارای خطوطی به رنگ پر زرق و برق مانند “عجله کن” یا “هیچ کس نمی تواند فقط یکی را بخورد” یا “اولین نفر باشد” و غیره است.

اینها روشهای سنتی هستند. امروزه اینترنت ابزار مدرنی برای سنجش اثربخشی یک تبلیغ است. انواعی وجود دارد مانند:

بازاریابی مستقیم یکپارچه – این یک ابزار مبتنی بر اینترنت است که در آن گوشه پاسخگویی در وب سایت ها طراحی شده است. هر زمان که مشتریان از سایت ها بازدید می کنند، اطلاعات تماس خود را پر می کنند و بازخورد می دهند. بنابراین شرکت اطلاعات بیشتری را ارائه می کند و خبرنامه ارسال می کند و همچنین ایده اقدامات بعدی را دریافت می کند. اما نه تنها تبلیغ‌کننده‌های آنلاین این امکان را دارند، بلکه تبلیغ‌کنندگانی که آنلاین کار نمی‌کنند می‌توانند از کوپن‌ها، کوپن‌های تخفیف و غیره برای این کار استفاده کنند.

ابزار تجزیه و تحلیل – ابزار تجزیه و تحلیل موجود در اینترنت وجود دارد که با استفاده از آن تبلیغ‌کننده می‌داند چه تعداد مشتری از سایت بازدید می‌کنند، چه کسانی در حال خرید آنلاین هستند، چند صفحه مشاهده شده است و غیره که به نوبه خود به تبلیغ‌کننده کمک می‌کند تا اثربخشی را اندازه‌گیری کند.

اینترنت آسان‌ترین، ارزان‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه برای اندازه‌گیری اثربخشی است، زیرا در اینجا هیچ پولی هدر نمی‌رود، زیرا آگهی تنها زمانی مشاهده می‌شود که مشتری بخواهد آن را مشاهده کند، در حالی که مانند روش چاپ معمولی یا استفاده از تلویزیون، گاهی اوقات تبلیغ دیده نمی‌شود یا بدون مراقبت و مشاهده شده به خاطر مشاهده.

بدون نظر

پاسخ دهید