عملکرد یک فرد تا حد زیادی به رابطه ای که با همکارانش به اشتراک می گذارد بستگی دارد. بسیار مهم است که افراد با همکاران خود دوستانه باشند تا بتوانند چندین موضوع را با یکدیگر بحث کنند و به بهترین نتیجه برای همه برسند. هیچ فردی نمی تواند به تنهایی کار کند. وظایف با سرعت بسیار بیشتری انجام می شود، زمانی که بار کار بین همه تقسیم شود و هر یک به بهترین شکل ممکن مشارکت کند. هیچ‌وقت از درگیری‌ها و اختلافات هیچ چیز سازنده‌ای حاصل نشده است. آنها به نوبه خود منجر به شکاف های بزرگ در بین کارکنان و ایجاد استرس در محل کار می شوند. چرا بی جهت روابط با مردم را خراب کنیم؟ شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است به شخص دیگری نیاز داشته باشید.

نگرش نقش مهمی در بهبود روابط بین افراد دارد. هیچ چیز ممکن نیست مگر اینکه و تا زمانی که یک فرد نگرش مثبت به زندگی داشته باشد. شما ممکن است مهارت های ارتباطی عالی داشته باشید، ممکن است یک کارگر باهوش باشید، اما اگر نگرش مثبتی ندارید. مطمئناً نمی توانید تصوری از خود ایجاد کنید. مردم تمایلی به صحبت با شما ندارند و شما تنها خواهید ماند.

یک فرد هرگز نباید در محل کار نگرش منفی داشته باشد . خطرناکه. سازمان شما به شما دستمزد می دهد و به نوبه خود از شما انتظار کار با کیفیت دارد، پس چرا بی جهت روی چیزها گهواره می شوید. همیشه بهتر است همه چیز را با چهره ای خندان بپذیرید. اگر رئیس‌تان وظیفه‌ای را به شما محول می‌کند، به این معنی است که او شما را به اندازه‌ای توانمند می‌بیند که از عهده این کار برآیید. خودتان را خوش شانس و برگزیده بدانید. قیافه نکنید زیرا ممکن است مافوق شما احساس بدی داشته باشد و در نهایت اعتماد خود را به شما از دست بدهد. به جای انتقاد و مسخره کردن در مقابل دیگران که در این امر نقشی ندارند، تمام شک و تردیدهای خود را با شخصی که مسئولیت را به شما محول کرده است برطرف کنید.

همیشه عیوب دیگران را پیدا نکنید . هیچ دو فردی شبیه هم نیستند. ممکن است طرف مقابل شما به اندازه شما باهوش یا تحصیلکرده نباشد، سعی کنید سطح خود را با او هماهنگ کنید. تعدیل به معنای پذیرفتن چیزهای نادرست نیست، بلکه گاهی سازش کار است.

سام و سارا اعضای تیم بودند و در ایستگاه های کاری مجاور می نشستند. سام عادت داشت دائماً با دوستان و خانواده اش تلفنی چت کند که گاهی اوقات سارا را عصبانی می کرد.

مورد – 1 سارا همیشه فکر می کرد که سام این کار را عمدا انجام داده تا مزاحم او شود. او به طرز وحشتناکی با سام دعوا کرد و اکنون با یکی از اعضای تیمش تیره شده است.

مورد – 2 سارا در مورد نارضایتی خود با سام صحبت کرد، او را متقاعد کرد و از او خواست که یا کمی پایین صحبت کند یا برای شرکت در تماس ها بیرون برود. اکنون سارا و سام بهترین دوستان هستند و با هم به طور موثری به اهداف تیم خود کمک می کنند.

مورد 2 هر روز گزینه بسیار بهتری است.

آدم نباید خیلی سفت و سخت یا سرسخت باشد. کمی انعطاف پذیرتر باشید. همیشه تصور نکنید که طرف مقابل اشتباه می کند و فقط شما درست می گویید. ممکن است گاهی اوقات اشتباه کنید. به حرف های طرف مقابل گوش دهید و سپس به نتیجه برسید. با ذهن مسدود هیچ تصمیمی نگیرید.

یک فرد نباید از چیزهای کوچک مسائل را ایجاد کند . همیشه بهتر است چیزها را فراموش کنیم. تا زمانی که روی عملکرد تیم شما تأثیری نداشته باشد، چیزها را نادیده بگیرید. مسائل را به دل نگیرید هر چه بیشتر برای همکارانتان منفی نگر شوید، بیشتر با آنها دعوا می کنید و در نتیجه رابطه خود را خراب می کنید.

آدم باید بخشنده باشد. اگر رئیستان به خاطر چیزی از دست شما عصبانی است، ابتکار عمل را به دست بگیرید و از او متاسف باشید. یک «ببخشید» ساده در واقع می تواند معجزه کند. اگر جرات حرف زدن با او را ندارید برایش اس ام اس بفرستید. گفتن متاسفم باعث کاهش عزت نفس شما نمی شود، در عوض پیوند بین شما و مافوقتان را تقویت می کند.

هرگز نباید به خاطر یک ترفیع صرف یا مقداری پول به کسی خنجر زد. غیر اخلاقی است. روابط انسانی مهمتر است و باید برای آنها ارزش قائل شد.

نفس خود را به محل کار نبرید . همه در محل کار برابرند به همه احترام بگذارید زیرا همه کارمند هستند درست مثل شما. با کسی به عنوان غیرقابل لمس رفتار نکنید.

شخص باید همیشه زندگی شخصی خود را از امور حرفه ای خود جدا نگه دارد . تنش های شخصی خود را به کار نکشید. سعی کنید تعادل بین این دو را حفظ کنید. شما نمی توانید با همکار خود بدرفتاری کنید، فقط به این دلیل که شب قبل با همسرتان دعوا کرده اید. اعضای تیم شما کاری به آن ندارند. یاد بگیر از زندگی لذت ببری همیشه باید به جنبه روشن تر زندگی نگاه کرد.

با همکاران خود مانند دوستان خود رفتار کنید . به آنها زمان بدهید و سعی کنید تا جایی که می توانید با آنها در ارتباط باشید. هر چند وقت یکبار برای خرید یا فیلم با هم بیرون بروید. احساس دلبستگی به آنها خواهید داشت. ضریب اعتماد و سطح راحتی افزایش می یابد.

به یاد داشته باشید که همیشه مقداری نور در انتهای یک تونل تاریک وجود دارد. هرگز امید خود را در زندگی از دست ندهید. مثبت بمانید، با دیگران خوب باشید و از یک رابطه سالم با یکی و همه لذت ببرید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 16 =