برنامه‌های توسعه کارکنان برای کمک به رشد کارمندان هم از نظر حرفه‌ای و هم از نظر شخصی طراحی شده‌اند. برنامه های توسعه کارکنان به کارکنان در پیشرفت شغلی کمک می کند. برای کارمندان ضروری است که مهارت های خود را افزایش دهند و دانش موجود خود را با گذشت زمان ارتقا دهند تا از تغییرات در محل کار جان سالم به در ببرند.

اجرای موثر طرح توسعه کارکنان

هنگامی که برنامه توسعه کارکنان ایجاد شد، چالش بعدی اجرای موفقیت آمیز آن است است. هنگام اجرای برنامه خود باید بسیار مراقب باشید.

شما باید درک کنید که چرا کارکنان و سازمان شما در وهله اول به برنامه توسعه کارکنان نیاز دارند؟ به یاد داشته باشید، برنامه توسعه کارکنان به این معنی نیست که از کارکنان بخواهید فرم ها و پرسشنامه های کمی را پر کنند. پرسشنامه‌ها و فرم‌ها فقط وسیله‌ای هستند که از طریق آن می‌توانید بدانید که کارکنانتان از شما چه انتظاراتی دارند؟ فرم های بازخورد باید به درستی خوانده و ارزیابی شوند. ایجاد انبوهی از اسناد کمکی نمی کند.

شما واقعاً نیاز دارید که با اعضای تیم خود بنشینید و مشکلات آنها را به صورت جداگانه مطرح کنید. از آنها بخواهید مهارت ها و دانش خود را تجزیه و تحلیل کنند. به آنها اجازه دهید مشکلات و چالش هایی را که در کار روزمره با آن ها روبرو می شوند مطرح کنند تا شما راه حل مناسب و مناسبی ارائه دهید.

کاری کنید که کارکنان خود به برنامه های توسعه کارکنان ایمان بیاورند . مزایای آموزش‌ها، کنفرانس‌ها، انجمن‌ها، دوره‌های آنلاین یا هر طرح توسعه کارکنان دیگر را برجسته کنید. کارمندان باید از برنامه های آموزشی بهره مند شوند تا اهمیت آن را درک کنند و همچنین دیگران را برای شرکت در آن ترغیب کنند. به کارکنانی که به طور منظم در برنامه های آموزشی شرکت می کنند و برای کسب آموخته ها و دانش های جدید تلاش می کنند تا به نفع خود و سازمان باشند، نوعی مزایای ویژه بدهید.

فرآیند توسعه کارکنان همیشه به معنای دعوت از کارمندان برای آموزش های رسمی، کنفرانس ها، جلسات، سمینارها، جلسات Webex یا بحث های رسمی نیست.. گاهی اوقات بیرون بردن کارمندان برای یک گردهمایی غیررسمی نیز به پیشرفت کارمندان کمک زیادی می کند و به آنها انگیزه می دهد تا بهترین عملکرد خود را ارائه دهند. لزومی ندارد که به دنبال زندگی کارمند خود باشید تا او را مجبور به شرکت در برنامه های آموزشی کنید. جلسات غیررسمی که در آن هر کارمند آزادی بیان نظرات خود را دارد نیز به توسعه کارکنان کمک می کند. از کارمندان بخواهید که فنجان های قهوه خود را برای جلسات صبحگاهی بیاورند. هیچ نوع فشاری روی آنها ایجاد نکنید. آنها هرگز باز نمی شوند. باید به عقاید، مفاهیم، ​​نظرات آنها احترام گذاشت. هنگامی که هر کارمندی با لبخند در جلسات آموزشی شرکت می کند و پیشرفت قابل توجهی از خود نشان می دهد، به طور خودکار متوجه می شوید که برنامه های توسعه کارکنان با موفقیت اجرا می شوند. کارمندان نباید با طرح های توسعه کارکنان به عنوان یک بار رفتار کنند.

مدیران باید کارمندان و رشد شغلی آنها را در راس فهرست اولویت های خود قرار دهند. سفت و سخت نباشید. اگر مجبور شدید از سیاست‌های سازمان کمی انحراف کنید، دریغ نکنید که در نهایت به نفع کارمند است و او را خوشحال می‌کند. یک تغییر جزئی در شیوه های مدیریتی گاهی اوقات می تواند تأثیر قابل توجهی بر توسعه کارکنان داشته باشد.

ارزیابی ها نباید برای کارمندان غافلگیر کننده باشد. پیشرفت باید به طور منظم با آنها بحث شود.کارکنان باید از مسئولیت های کلیدی خود و مسیر رشد خود در سازمان آگاه باشند باشند.

با کارمندان خود به عنوان “برده” رفتار نکنید. اگر به کارکنان خود احترام نگذاشته باشید، هیچ مقدار از برنامه های توسعه کارکنان کمکی نخواهد کرد. كاركنان بايد در تصميمات سازمانهاي اصلي نظر داشته باشند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =