فعالیت‌های توسعه کارکنان به ابتکاراتی اطلاق می‌شود که توسط سازمان و کارکنان انجام می‌شود تا مهارت‌های خود را با گذشت زمان افزایش دهند و خود را با آخرین پیشرفت‌ها آشنا نگه دارند.

متخصصان منابع انسانی نقش اساسی در فعالیت های توسعه کارکنان ایفا می کنند.

متخصصان منابع انسانی نقش اساسی در ایجاد فرهنگی در سازمان ایفا می کنند که در آن هر کارمند آموزش ها و فعالیت های توسعه کارکنان را جدی می گیرد. همه کارمندان خود را در یک پلتفرم مشترک دعوت کنید و بر اهمیت آموزش ها و اینکه چگونه چنین ابتکاراتی به کارمندان کمک می کند هم از نظر حرفه ای و هم از نظر شخصی رشد کنند برجسته کنید.

این یک رویه رایج است که متخصصان منابع انسانی فقط با مدیران، مدیران یا رهبران تیم تعامل دارند و از آنها انتظار دارند اطلاعات را به اعضای تیم خود منتقل کنند. لطفا از چنین عملی خودداری کنید.

به یاد داشته باشید، به عنوان یک متخصص منابع انسانی، شما چهره سازمان هستید . وظیفه شما فقط تعامل با مدیران یا سرپرستان نیست، بلکه با تک تک افرادی است که در لیست سازمان هستند. کارمندان تنها زمانی حرف شما را باور می کنند که با آنها بنشینید و در مورد چالش هایی که در کار معمولی با آنها روبرو هستند صحبت کنید.

سعی کنید دریابید که یک کارمند در چه زمینه‌هایی کمبود دارد و چه مهارت‌های جدیدی به او کمک می‌کند تا یک منبع کارآمد باشد. به من اعتماد کنید اگر کمی صبور هستید، یک فرد به جای اینکه در مقابل رئیسش رک و راست باشد، قلبش را به روی شما باز می کند.

بدانید که هیچ دو کارمند نمی توانند نیازها و الزامات مشابهی داشته باشند. در حالت ایده آل، یک پرونده از هر یک از کارمندان ایجاد کنید. از مافوق آنها نیز کمک بگیرید. برنامه های آموزشی مرتبط را برای کارکنان طراحی کنید که برای آنها مفید باشد و آنها را برای رویارویی با موقعیت های پیش بینی نشده با لبخند آماده کنید. کارکنان را با توجه به نیازهای آموزشی خود به گروه هایی تقسیم کنید (کارکنان با نیازهای مشابه را می توان در یک گروه قرار داد) و در صورت نیاز برنامه های آموزشی انحصاری برای آنها ترتیب داد. اگر مجبور شدید از بیرون برای فعالیت های توسعه کارمند تماس بگیرید، دریغ نکنید. به من اعتماد کن؛ کارکنان شما دارایی های واقعی سازمان شما هستند.

این وظیفه یک متخصص منابع انسانی است که کارکنان را برای مشارکت در فعالیت های توسعه کارکنان برانگیزد . آنها را به این باور برسانید که آینده سازمان فقط بر دوش آنهاست. به آنها احساس مهم بودن بدهید. آنها را تشویق کنید تا دانش موجود خود را هر از گاهی ارتقا دهند تا به منابع ضروری برای سازمان تبدیل شوند.

کارمندانی که هر از چند گاهی آموخته های جدیدی کسب می کنند و مهارت های خود را افزایش می دهند، قطعا عملکرد بهتری نسبت به تنبل هایی خواهند داشت که فقط برای گرفتن چک دستمزد خود می آیند. کارکنانی را که عملکرد خوبی دارند قدردانی کنید. اجازه دهید دیگران به اشتباهات خود در عدم شرکت در برنامه های آموزشی، جلسات WebEx و هر فعالیت دیگری که برای توسعه آنها ترتیب داده اید، پی ببرند. به کارمندانی که در برنامه های آموزشی شرکت می کنند گواهی مشارکت بدهید.

فقط به خاطر آن آموزش ها را انجام ندهید. در مورد محتوای برنامه آموزشی بسیار مراقب باشید . مطلقاً هیچ استفاده ای از سخنرانی های خسته کننده و ارائه های بی معنی وجود ندارد. باور کنید ممکن است مردم یک بار در چنین برنامه هایی شرکت کنند اما دیگر برنمی گردند. آنها هزاران بهانه را به شما خواهند داد تا از همین موضوع اجتناب کنید. محتوا باید واقعاً معنادار و مطابق با نیاز کارمندان باشد.

ارتباط دو طرفه را در فعالیت های توسعه کارکنان تشویق کنید. به مربی آموزش دهید تا کارکنان را به خوبی درگیر کند. به آنها وظایف بدهید و از آنها بخواهید ظرف دو روز گزارشات را ارسال کنند. به آنها مهلت بدهید

فعالیت های توسعه کارکنان همیشه به معنای سازماندهی برنامه های آموزشی، سمینارها یا کنفرانس ها نیست. هر چند وقت یکبار کارمندان خود را برای پیک نیک و دور هم جمع کنید. چنین ابتکاراتی روابط بین کارمندان و ارشدشان را تقویت می کند.

کارکردهای جوایز را سازماندهی کنید که در آن از کارکنانی که در طول سال عملکرد فوق العاده ای دارند در مقابل کل سازمان قدردانی می شود. نام آنها را بر روی تابلوی اعلانات، مجله اداری و غیره قرار دهید. از برندگان جوایز بخواهید مصاحبه های اختصاصی داشته باشند و آنچه را که برای دستیابی به این موقعیت انجام داده اند برجسته کنند. باور کن؛ شما نه تنها به برنده جایزه انگیزه می دهید، بلکه به کارمندی که این بار عملکرد خوبی نداشته است نیز انگیزه می دهید. او قطعاً به عقب برمی‌گردد، سخت کار می‌کند، مهارت‌های جدید می‌آموزد، دانش خود را ارتقا می‌دهد و رویای بردن جایزه را دفعه بعد می‌بیند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دو =