مدیریت زمان یکی از ضروری ترین مهارت هایی است که به موفقیت یک کارمند و همچنین سازمان کمک می کند. یک کارمند باید زمان خود را به خوبی مدیریت کند تا تکالیف را در چارچوب زمانی تعیین شده انجام دهد و نتایج را به موقع ارائه دهد.

کارمندان اغلب از اینکه نمی توانند زمان باکیفیتی را با اعضای خانواده سپری کنند شکایت دارند زیرا مجبورند تا دیروقت در دفتر بنشینند. باور کنید مشکل فقط در درون شماست. یاد بگیرید که از زمان هوشمندانه استفاده کنید. به یاد داشته باشید، زمان از دست رفته هرگز قابل بازیافت نیست. هرگز در مورد شغل خود گهواره نشوید. سازمان شما از شما انتظار ندارد که به صورت رایگان کار کنید. پس از همه شما برای همان پول دریافت می کنید.

اجازه دهید چند نکته مفید برای مدیریت زمان را مرور کنیم:

نقش ها و مسئولیت های خود را در سازمان درک کنید . شما باید کاملاً شفاف باشید که چه چیزی از شما انتظار می رود. اگر از چیزی مطمئن نیستید، در وهله اول آن را نپذیرید، در غیر این صورت بلافاصله با مافوق و همکاران خود صحبت کنید. مطلقاً نیازی به «بله» گفتن به همه چیز نیست. مسئولیت ها را بر اساس تخصص، تجربه گذشته، تخصص و سطح علاقه خود بپذیرید.

یاد بگیرید که چیزها را اولویت بندی کنید . چرا وقت خود را برای انجام کاری که در حال حاضر ضروری نیست تلف کنید؟ کارهایی که مهم و فوری هستند ابتدا باید انجام شوند و سپس کارهایی که در حال حاضر نیازی به توجه شما ندارند. حتی کوچکترین مشکل را نادیده نگیرید. ممکن است بعداً به یک مشکل بزرگ منجر شود و نیمی از وقت شما را تلف کند. مواقعی وجود خواهد داشت که همکاران شما درخواست کمک و راهنمایی خواهند کرد. تنها زمانی به دیگران کمک کنید که وظایف خود را تمام کرده باشید. یک لیست “TO DO” ​​تهیه کنید و تمام کارهای مهم را یادداشت کنید تا در یک بازه زمانی دلخواه به پایان برسند.

وقت خود را با شایعات غیر ضروری در محل کار تلف نکنید. از استراحت طولانی چای، ناهار و سیگار خودداری کنید. مدت زمان تماس های تلفنی شخصی در دفتر را محدود کنید. بی جهت وقت خود را در پرسه زدن در اطراف، گشت و گذار در وب سایت های بی فایده و پخش شایعات بی اساس در مورد همکاران تلف نکنید. آیا واقعاً لازم است درباره فیلمی که شب قبل تماشا کرده اید در ساعات اداری صحبت کنید؟ بعدا هم می توانید این کار را انجام دهید. در نهایت، هیچ چیز مهمتر از رشد و موفقیت شغلی شما نیست. بله، شما می توانید و باید استراحت های کوچکی در این بین داشته باشید، زیرا عملاً هیچ انسانی نمی تواند به طور مداوم هشت تا نه ساعت کار کند. واقع بین باش. اگر روز تولد شما یا هر روز خاص دیگری است، لطفا مرخصی بگیرید و لذت ببرید. ناخواسته فقط برای راضی نگه داشتن رئیس خود سر کار نیایید زیرا در نهایت هیچ کاری انجام نمی دهید و کل روز خود را تلف می کنید.

به تماس های تلفنی و ایمیل های ناخواسته پاسخ ندهید . سرویس‌های پیام‌رسانی فوری شما را در تمام روز با تلفن همراه خود مشغول می‌کنند.

از انجام کارهای شخصی در دفتر خودداری کنید . از رزرو بلیط سینما، پرداخت قبوض تلفن همراه خود، مرور فیس بوک، اورکات در محل کار خودداری کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید و روی کار سازنده تمرکز کنید.

حداقل هفته ای یک بار میز خود را مرتب کنید. وسایل را در مکان های مناسب نگه دارید. این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود که در جستجوی غیر ضروری می رود.

آخرین اما نه کم اهمیت ترین؛ هیچ چیز کمکی نمی کند مگر اینکه و تا زمانی که خودتان اهمیت مدیریت زمان را درک نکنید. وقت شناس باشید به موقع به دفتر برسید، کارتان را تمام کنید و به موقع آنجا را ترک کنید. هیچ کس متوجه نخواهد شد که آیا دفتر خود را مخفی کرده اید یا وقت خود را در انجام کارهای غیرمولد تلف می کنید. رئیس شما نمی تواند همیشه شما را کنترل کند. هدف شما از حضور در دفتر باید روشن باشد. در پایان روز، کار شما فقط برای خودش صحبت می کند. باور کنید، اگر به مشکل برخوردید، حتی مورد اعتمادترین همکارانتان هم عقب نشینی می کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 4 =