قرار گرفتن در یک شغل جدید دلهره ها، اضطراب ها و بایدها و نبایدها را به همراه دارد. در اینجا چیزی است که پس از گرفتن یک شغل جدید باید انجام شود …

 

 1. چه چیزی که سرپرست شما انتظار دارد: همیشه از انتظارات سرپرست خود پاک باشید. خواه ناظر شما جزئیات گرا باشد یا دوست دارد فقط تصویر بزرگ را ببیند، مهم است بدانید که آیا سرپرست شما می خواهد قبل از ارسال اسناد برای اعتبارسنجی برای او ارسال کنید. به خاطر داشته باشید که سرپرست شما بیش از شما در این کار بوده است و می داند چه چیزی مشتریان را خوشحال می کند. از او راهنمایی بگیرید که آیا باید یک گزارش دقیق برای یک مشتری خاص ارسال کنید یا یک عکس فوری در نقاط گلوله. 

   

 2. دستورالعمل‌های برند شرکت را دنبال کنید : هر شرکت دستورالعمل‌های برند خود را دارد که جزئیات لوگو، اندازه فونت و رنگ، قالب سر حرف و غیره را نشان می‌دهد. حتماً دستورالعمل‌ها را تا حد اصلی دنبال کنید. همیشه از امضای خودکار استاندارد استفاده کنید و از استفاده از شکلک یا شخصیت های کارتونی خودداری کنید. 

   

 3. مربی خود را شناسایی کنید : سعی کنید به دنبال مربی ای باشید که در نقش خود با تجربه باشد. او نباید از همان بخش یا کارکرد باشد، با این حال، تجربه او به کسب نکات مثبت در مورد نحوه برقراری ارتباط در سازمان کمک می کند. 

   

 4. درخواست بازخورد : درخواست بازخورد بسیار ضروری است. به عنوان یک منبع جدید، ممکن است دفعه اول آن را درست نگیرید، اما برای اطمینان از اینکه دفعه بعد درست اتفاق می‌افتد، بازخورد بخواهید. محتاط باشید – از افرادی که در مورد موضوع می دانند بازخورد بخواهید. همچنین در هنگام درخواست بازخورد دقیق باشید. به عنوان مثال، “آیا من اهداف را به وضوح توضیح دادم؟” 

   

 5. درباره ساختار و فرهنگ سازمان بیاموزید : در مورد سلسله مراتب و ساختار سازمان بیشتر بدانید. هر سازمانی فرهنگ خود را دارد و لازم است که صاحب شغل جدید فرهنگ جدید را تسخیر کند. 

   

 6. درباره “زمان چرخش” [TAT] اطلاعاتی کسب کنید : ایده خوبی است که در حین پاسخ دادن به ایمیل ها یا هر شکل دیگر ارتباط، دریابید که پروتکل مربوط به زمان چرخش چیست. همیشه از پروتکل پیروی کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =