چرا سلامت و رفاه کارکنان یک نگرانی عمده برای شرکت ها است؟

سلامت کارکنان یک حوزه ضروری برای هر شرکتی است و بیشتر از آن، اگر کار به شدت استرس زا باشد یا اگر خطرات از نظر درآمد و وابستگی افراد حتی بیشتر باشد. در واقع، هیچ سازمانی نمی تواند به طور منظم کارمندان خود را مریض کند، زیرا این امر منجر به غیبت و در نتیجه از دست دادن روزهای کاری می شود که منجر به کاهش سودآوری می شود.

علاوه بر این، کارمندانی که خود را به محل کار می کشانند، خطر دیگری را به همراه دارند، به این معنا که به قدری تخلیه می شوند که در مقایسه با همکاران سالم ترشان ممکن است غیرمولد باشند و در نتیجه به کاهش سودآوری کمک کنند.

علاوه بر این، اگر یک مدیر ارشد یا یک مدیر اجرایی مریض شود یا به حدی تحت فشار باشد که نتواند روی کار تمرکز کند، ضربه حاصله به شرکت ممکن است به سادگی غیرقابل سنجش باشد زیرا سازمان آنقدر به او وابسته است که غیبت طولانی مدت همچنین حضور متناوب علاوه بر از دست دادن تمرکز ممکن است منجر به عدم هدایت استراتژیک شرکت شود.

جدای از این، مطالعات نشان داده است که کارفرمایان میلیاردها دلار از درآمد خود را به دلیل بیماری ناخوشایند از دست می دهند و از این رو، این دلیل کافی است تا آنها موضوع سلامت و رفاه کارکنان را جدی بگیرند.

محل کار سالم‌تر مسری است و بهره‌وری را افزایش می‌دهد

در حالی که بحث تا کنون ممکن است به نظر برسد که مراقبت‌های بهداشتی کارکنان فقط از نظر جنبه‌های پولی و اقتصادی برای شرکت‌ها مهم است، اما این مورد نیز وجود دارد که یک محل کار سالم عفونی است (به همان شیوه‌ای که بیماری‌های ویروسی نیز وجود دارد. به همین ترتیب)، و از این رو، هر سازمانی که هدف آن یک محیط کاری مولد و سودآور است، در واقع موضوع مراقبت های بهداشتی کارکنان را بسیار جدی خواهد گرفت.

به همین دلیل است که شرکت‌های چندملیتی معروفی مانند سیتی‌گروپ، فیدلیتی و یونیلور (از جمله سایرین) بر بررسی‌های بهداشتی قبل از استخدام اصرار دارند تا کارکنان ورودی از نظر پزشکی به اندازه کافی برای پاسخگویی به خواسته‌های شغلی مناسب باشند.

علاوه بر این، در تجربه خود در بخش شرکتی، همچنین دریافتیم که آنها معاینات دوره‌ای سلامت را برای آن کارکنان در سطوح مدیریتی و بالاتر انجام می‌دهند تا مراقبت‌های پزشکی منظمی به این منابع حیاتی انجام شود.

همانطور که ما در سلسله مراتب بالا می رویم، خواسته های ثابت شغل به این معنی است که اغلب از مدیران و کارکنان رهبری خواسته می شود تا تحت مشاوره و آزمایشات پزشکی پیشرفته تری قرار گیرند تا مبادا برخی بیماری های طولانی و ناشناخته در کمین آنها وجود داشته باشد.

برخی از اقدامات اتخاذ شده توسط شرکت ها

با توجه به کارمندان رده‌بندی، امروزه تقریباً همه شرکت‌ها قبل از ورود به هواپیما غربالگری می‌کنند و روش‌های پزشکی دقیقی را برای تعیین اینکه آیا برای کار مناسب هستند یا خیر انجام می‌دهند.

علاوه بر این، با توجه به این واقعیت که برخی از شرکت‌ها طرح‌های بیمه درمانی بسیار سخاوتمندانه‌ای را به‌عنوان امتیازی برای همه کارمندان دارند، بعد دیگری نیز وجود دارد که باید قبل از سوار شدن به کارمندان، سر بیمه‌گر را ملزم کرد.

به عبارت دیگر، نمی توان بر این واقعیت تأکید کرد که سلامت کارکنان یک حوزه تمرکز بسیار مهم برای شرکت ها بوده و همچنان ادامه دارد.

به همین دلیل است که برخی از شرکت‌ها مرخصی‌های با حقوق و بازدید متخصصان پزشکی از دانشگاه خود را پیشنهاد می‌کنند تا بررسی کنند که آیا کارمندان نه تنها از منظر کلی سالم هستند، بلکه اطمینان حاصل کنند که تحت استرس نیستند.

با بازدیدهای منظم مشاوران سلامتی و ارتباط با بیمارستان‌های برجسته برای سلامت جسمی و روانی، راه‌های زیادی وجود دارد که شرکت‌های معاصر از طریق آن‌ها تمرکز خود را بر رفاه کارکنان افزایش می‌دهند.

استرس همان فیل در اتاق است

وقتی در مورد استرس صحبت می کنیم، این موضوعی است که فیل در اتاق است که هیچ کس دوست ندارد از قبل آن را بپذیرد، اما با این وجود آنها را آزار می دهد. با توجه به این واقعیت که محیط های کار مدرن چیزی جز بدون استرس هستند، این چیزی است که بیش از آنچه در حال حاضر به آن پرداخته می شود باید به آن اهمیت و اهمیت داد.

در حالی که ممکن است مدیران و مدیران علناً اعتراف نکنند که استرس در محیط کار به بیماری کارکنان کمک می کند، مطالعات انجام شده در ایالات متحده و اروپا، به ویژه بریتانیا، نشان می دهد که استرس یکی از عوامل اصلی در بدسلامتی کارکنان و از دست دادن در نتیجه است. بهره وری و سودآوری

نکته اینجاست که تا زمانی که ما به عنوان یک جامعه و به عنوان ذینفعان در رفاه ملی بحث در مورد میزان استرس زندگی خود را وارد جریان اصلی مکالمه نکنیم و در عین حال، شرکت ها تلاش های خود را برای کاهش استرس محیط کار افزایش دهند، بعید است که در شرایط فعلی که حدود 20 درصد از کل زمان صرف شده توسط یک کارمند متوسط ​​در محل کار به دلیل بیماری از دست رفته باشد، باشد.

در واقع، این امر به دولت‌ها در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته غربی منجر شده است که زمان و کیفیت زمان صرف شده توسط کارمند در محل کار را تنظیم کنند تا کارکنانی که قبلاً تحت فشار قرار گرفته‌اند به طور کلی فرسودگی شغلی نداشته باشند.

این بدان معنی است که زمان آن فرا رسیده است که دولت های آسیایی موضوع رفاه کارکنان را جدی بگیرند و اقداماتی را برای رسیدگی به آن انجام دهند.

نتیجه

این می تواند به شکل معافیت های مالیاتی برای بیمه درمانی ارائه شده توسط کارفرما و همچنین نظارت بر زمان صرف شده توسط کارکنان در محل کار باشد.

در حالی که ما از زمان انقلاب صنعتی که فشار مداوم فناوری‌های جدید باعث می‌شود کارگران سریع‌تر از قبل فرسودگی شغلی کنند، فاصله زیادی گرفته‌ایم، انقلاب صنعتی چهارم فناوری‌های دیجیتال در حال ظهور به این معنی است که ما صرفاً کار یدی را با کار ذهنی و زیربنای آن جایگزین کرده‌ایم. عواملی که به رفاه کارکنان کمک می کنند یکسان باقی می مانند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =